Wiązary – rozwiązanie praktyczne i solidne

Osiedle Morena Wiązary Deweloper

Jakie rozwiązanie konstrukcyjne dachu wybrać przy budowie domów jednorodzinnych? To zagadnienie frapuje niejednego projektanta budowlanego itp. Dla nas odpowiedź jest oczywista – na powstającym właśnie Osiedlu Morena w Iławie postawiliśmy na wiązary.

Dokładność i oszczędność tak cennego obecnie czasu – to główne atuty związane z zastosowaniem wiązarów dachowych prefabrykowanych. Dzięki nim pozbywamy się problemu w postaci niedokładności montażowych. W przypadku wiązarów konstrukcja dachu wykonana jest w sposób niezwykle precyzyjny. Sami montujemy tego typu konstrukcje, więc wiemy, o czym mówimy.

Wiązary gwarantują niezwykłą dokładność

Wiązary w branży budowlanej znalazły zastosowanie już kilkadziesiąt lat temu. Początkowo było one stosowane zwłaszcza za granicą naszego kraju, w niektórych z nich wręcz wyparły całkowicie inne metody budowy dachu. W Polsce – od około 10 lat – także coraz częściej znajdują zastosowanie.

Wiązary to nic innego jak prefabrykowane elementy – sprasowane i połączone z sobą za pomocą specjalnych płytek deski, które z fabryki na budowę trafiają w postaci gotowego już produktu, który zaraz po przywiezieniu można od razu montować na konstrukcji budynku. To znacznie oszczędza czas pracy. Co ważne podkreślenia – operację tą można wykonywać także zimą.

Fachowcy budowlani tworzący Osiedle Morena podkreślają, że konstrukcje wiązarowe są wykonane z niezwykłą dokładnością, co też przekłada się na precyzję ich montażu i przytwierdzenia do powstałej już wcześniej części budynku. Wiązary są lekkie, ale wytrzymałe.

Masz większy wpływ na dom

Co ważne – dzięki zastosowaniu wiązarów drewnianych otrzymujemy możliwość dużo większej, niż w przypadku tradycyjnego, ciężkiego stropu budowlanego, ingerencji i kształtowania przestrzeni wewnątrz domu, tak na parterze, jak i na piętrach.

Wiązary można zaprojektować w sposób dający możliwość uzyskania dodatkowego pomieszczenia strychowego (tak jest właśnie w domach na Osiedlu Morena, które budujemy). Do tego są ekologiczne, ognioodporne, impregnowane przeciwgrzybiczo i przeciw insektom.

» Idąc z duchem czasu, dbając o rozwiązania najbardziej odpowiednie dla potrzeb naszych Klientów, zdecydowaliśmy się na zastosowanie właśnie tej metody. Przypomnijmy – na Osiedlu Morena powstaną docelowo 44 domy w zabudowie bliźniaczej. Koniec pierwszego etapu wkrótce. Morena, nowe miejsce do życia w Iławie, znajduje się bardzo blisko centrum miasta nad Jeziorakiem.

Tu link do fotoreportażu z montażu wiązarów na modelu domu o nazwie „Silm” (są jeszcze „Ewingi” i największy model, „Jeziorak”). https://modera.com.pl/fotoreportaz-z-budowy-osiedle-morena/


Jesteś zainteresowany kupnem domu na Morenie? Agenci sprzedaży nieruchomości czekają na KONTAKT

Budujemy domy skrojone na Twoje potrzeby.

☎+48 510 687 666

✉ biuro@modera.com.pl

https://modera.com.pl/kontakt

Bądź na bieżąco, odwiedzaj nasz Fanpage – https://www.facebook.com/MODERA.deweloper

Ciasteczka

Ta strona korzysta z ciasteczek w celu prowadzenia statystyk, działań marketingowych oraz zapewnieniu pełnej funkcjonalności serwisu.

Polityka prywatności