Pompy ciepła – dlaczego warto

Pompy ciepła zielona energia ogrzewanie oszczędności osiedle modera dewelopermorena

Tanio, bezpiecznie, z serwisem na miejscu. Do tego czysto, bezobsługowo, innowacyjnie itd. Powietrzne pompy ciepła, dokładnie takie, jakie montujemy w domach na powstającym właśnie Osiedlu Morena w Iławie, to najlepsza opcja do ogrzania budynków jednorodzinnych.

Jak będzie wyglądało ogrzewanie w budynkach na Osiedlu Morena

Ogrzewanie we wszystkich domach na Osiedlu Morena zasilane będzie powietrznymi pompami ciepła, typu „lodówka”, czyli ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Z racji tego, że są to nowe budynki, o bardzo dobrej izolacyjności, urządzenia te są idealnie, ekonomicznie dobrane do tego typu domów.

Pompa ciepła – tanio czy drogo

Biorąc pod uwagę bezobsługowe źródła ciepła, koszty eksploatacji pompy ciepła w skali roku są na jej ogromny plus. Obecnie, jeśli chodzi o eksploatację, jest to zdecydowanie najtańsze źródło ciepła dla domów jednorodzinnych, a takie właśnie budujemy na Osiedlu Morena.

Obsługa i funkcjonalność pomp ciepła

Brzydkie zapachy, brud itd. – tego nie uświadczymy korzystając z pomp ciepła. To czyste urządzenie, nie wpływające negatywnie na swoje najbliższe otoczenie. Do tego, pomieszczenie w którym stoi pompa ciepła może być wykorzystane choćby jako spiżarnia, możemy tam składować np. domowe przetwory. Jest nawet opcja wkomponowania jej w meble kuchenne – potoczna nazwa tego typu pompy ciepła, czyli „lodówka”, bierze się właśnie stąd, że rzeczywiście przypomina ona domową lodówkę.

Jednostka zewnętrzna

Urządzenie, które widzimy na zewnątrz budynku ogrzewanego przez powietrzną pompę ciepła, to agregat chłodniczy. Jest on bardzo podobny do agregatu od klimatyzacji. Natomiast w środku takiego budynku znajduje się wieża hydrauliczna z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Wieża ta posiada także wyświetlacz oraz zarys rurociągów cieplnych, ciepłej i zimnej wody użytkowej.

Estetyka

W połączeniu z estetycznie wykonaną izolacją cieplną, pompa cieplna na pewno nie będzie miała negatywnego wpływu na całokształt pomieszczenia i jego estetykę.

Co w czasie mrozów

Pompy ciepła, nawet przy dużym mrozie, dalej spełniają swoje zadania i normalnie funkcjonują. Dobory projektowe wykonuje się przy założeniu temperatury -22 stopnie Celsjusza – ryzyko wystąpienia takich mrozów w ostatnich latach jest w Polsce małe. Poza tym należy wiedzieć, że każda pompa ciepła wyposażona jest w grzałkę elektryczną, która w takim przypadku przejmuje obowiązek ogrzewania budynków. Grzałka ta jest dodatkowym zabezpieczeniem urządzenia grzewczego właśnie w takich skrajnych sytuacjach związanych z mrozem.

Lokalny serwis

Termoinstal, wykonawca systemu ogrzewania na Osiedlu Morena w Iławie, to firma lokalna, także iławska. To gwarant pewności systemów, które montuje. To odpowiednie doświadczenie, wiedza i zasoby techniczne. – Nie bójmy się pomp ciepła, to nie są urządzenia, które pojawiły się wczoraj. Jestem w zawodzie od 17 lat, a pompy ciepła pojawiły się w Polsce około 30 lat temu – zauważa Szymon Wojciechowski z firmy Termoinstal.


Jesteś zainteresowany kupnem domu na Morenie? Agenci sprzedaży nieruchomości czekają na KONTAKT

Budujemy domy skrojone na Twoje potrzeby.

☎+48 510 687 666

✉ biuro@modera.com.pl

https://modera.com.pl/kontakt

Bądź na bieżąco, odwiedzaj nasz Fanpage – https://www.facebook.com/MODERA.deweloper

Ciasteczka

Ta strona korzysta z ciasteczek w celu prowadzenia statystyk, działań marketingowych oraz zapewnieniu pełnej funkcjonalności serwisu.

Polityka prywatności